De Spaanse regering, onder leiding van Pedro Sánchez, heeft maatregelen genomen om het gouden visum voor investeerders af te schaffen. Dit visum, dat in 2013 door het kabinet van Mariano Rajoy werd ingevoerd, verleent een verblijfsvergunning aan niet-EU-burgers die meer dan 500.000 euro in vastgoed investeren.
Volgens de Spaanstalige nieuwssite Infobae heeft de regering op 4 november het proces in gang gezet om de huidige wet te wijzigen. Het wetsvoorstel zal vervolgens behandeld worden in het parlement en het Congres, waarna het naar de Senaat gaat. De Senaat heeft dan twintig dagen de tijd om de wet goed te keuren, aan te passen of te blokkeren.
Dat Spanje zijn gouden visum afschaft, is echter zo goed als zeker. Zelfs als de Senaat de wet tegenhoudt, kan het Congres deze uiteindelijk aannemen zonder goedkeuring van de Senaat. Volgens Infobae is de kans groot dat het Golden Visa-programma nog dit jaar wordt afgeschaft.
Gouden visum voor investeerders in Dubai
"De afschaffing van het gouden visum in Spanje staat in schril contrast met de mogelijkheden die investeerders in Dubai worden aangereikt", merkt Guy Penders, oprichter en CEO van Best Luxury Properties, op. "Begin dit jaar nog hebben de Verenigde Arabische Emiraten de minimale aanbetaling van 250.000 euro, die nodig was om een gouden visum voor investeerders te verkrijgen, afgeschaft."
LEES OOK: Dubai bekroond als beste stad voor investeringsmogelijkheden
Penders ziet het investeringsklimaat in Europa steeds meer verschuiven en noemde Dubai in een podcast met Sven Nys zelfs het "nieuwe Monaco".
"In Dubai doet men er alles aan om het investeerders zo aangenaam mogelijk te maken. Ik heb het dan niet alleen over een helder wetgevend kader, maar ook over de mooie ROI's in de vastgoedsector."
Wil je meer informatie over het gouden visum in Dubai? Neem dan vrijblijvend contact op met Best Luxury Properties via info@bestluxury.properties, of bel/WhatsApp: +32 474 49 32 68 (België) / +971 50 287 8964 (lokaal). Onze vastgoedadviseurs staan je met plezier te woord.
LEES OOK: "Inwoners van Dubai betalen geen belastingen" (De Tijd)